O żłobku

O Żłobku

Samorządowy Żłobek nr 12 „Bajkowy Domek” 

os. 2 Pułku Lotniczego 23, 31-868 Kraków

Czynny w godzinach: od 6.30 do 17.00

Odpłatność za żłobek: opłata stała 199,00 zł  (miesięcznie)

Opłata za wyżywienie: 5.50 zł (stawka dzienna)

Dzieci korzystają z czterech posiłków dziennie – śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek. Uwzględniamy w jadłospisie diety. Jadłospis opracowywany jest przez dietetyczkę.

Żłobek jest placówką składającą się z czterech grup wiekowych:

Grupa O „Mruczusie” 

– dzieci w wieku od 20 tygodnia do 12 miesięcy

Grupa I „Słoneczka”

 – dzieci w wieku od 12 miesięcy do 18 miesięcy

Grupa II „Wesołe Misie”

 – dzieci w wieku od 19 miesięcy do 24 miesięcy

Grupa III „Smerfy”

 – dzieci w wieku od 2 lat do 3 lat

Żłobek dysponuje pięknym ogrodem z dużą ilością zieleni, wyposażonym w różnorodne urządzenia zabawowe dla dzieci. Teren zabaw jest ogrodzony. Usytuowany jest z dala od głównych dróg komunikacyjnych.

 Profil Edukacyjno – Wychowawczy

Pracownicy odpowiedzialni za opiekę i wychowanie dzieci planują i realizują zajęcia na dany dzień. Zamierzenia wychowawcze na aktualny miesiąc są podane do wiadomości rodziców. Zajęcia dostosowane są do wieku dziecka i poziomu jego rozwoju. Dotyczą różnych sfer rozwojowych dziecka. W pracy wykorzystywane są elementy metod pedagogicznych Marii Montessori, Weroniki Sherborn i Metoda dobrego startu. W żłobku prowadzona jest nauka języka angielskiego i zajęcia umuzykalniające połączone z elementami rytmiki. Uczestniczymy w corocznych konkursach np. Zielono mi. Organizujemy rokrocznie wycieczki do gospodarstwa agroturystycznego, galerii sztuki ludowej oraz do ZOO.

Żłobek jest czynny cały rok z przerwą miesięczną w okresie wakacji. Jest placówką szkoleniową dla Instytutu Pielęgniarstwa i Położnictwa, Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej – Instytut Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum.

W ramach współpracy z państwami Unii Europejskiej gościmy u siebie grupy osób zainteresowanych organizacją instytucjonalnej opieki nad dzieckiem w Krakowie ( Włosi, Francuzi, Koreańczycy). W Żłobku odbywają sie rokrocznie staże zawodowe grupy młodzieży francuskiej z La Maison Familiale de la Saillerie. Współpracujemy z Domem Kultury, Przedszkolami i Szkołami. Nasz Żłobek często odwiedzają aktorzy wprowadzając naszych milusińskich w świat bajek.

Powrót